Мій світ
Неділя, 19.05.2024, 04:16
Меню сайту

Категорії розділу
Географія
Історія
Різне

Форма входу

Друзі сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Вік сайту
19.05.2024
Сайту днів

Головна » Файли » Презентації » Географія

Північна Америка
[ · Викачати видалено (46.29 MB) ] 15.04.2011, 01:52
"Північна Америка"
Відкриття та дослідження

Слайд 1

Площа – 24,2 млн. км2
Найвища точка над р.м. –
г. Мак-Кінлі (6193 м)

Слайд 2

В історії географічних відкриттів сталося так, що Північну Америку європейці відкривали кілька разів. Відомо, що материк був відкритий Христофором Колумбом 1492 році. Проте є відомості, що задовго до його знаменитого плавання до Північної Америки діставалися вікінги – жителі Північної Європи, які брали участь у морських походах. Так у Х ст. Ерік Рудий відкрив острів Гренландія і заснував там поселення. За кілька років його син Лейф Еріксон на невеликому судні досяг північно-східного узбережжя Північної Америки. Вікінги, як і Колумб, не здогадувалися, що відкрили новий материк.
Слайд 3

Лише в 1498 році, вперше ступивши на землю Південної Америки, Христофор Колумб зрозумів, що знайшов «великий континент, досі невідомий». Протягом усіх трьох попередніх подорожей Колумб обстежував тільки острови й узбережжя континенту і залишався непохитно впевненим, що він нарешті досяг казкових берегів Індії...
До початку ХVІІІ століття було відкрито справжні багатства Північної Америки: рибу й хутро, деревину й тютюн, вигідні водні шляхи й багаті родючі землі. Ну а згодом було знайдено й золото…
Слайд 4

Описи просторів Північної Америки так само, як і описи її народів, що базувалися на відомостях перших мандрівників, вражених великими розмірами континенту й розмаїттям як ландшафту, так і клімату, були далекі від дійсності. Перші картини європейських художників швидше навіяні романтичними уявленнями про Новий Світ, ніж свідченнями очевидців. Тих же художників, хто дійсно подорожував територією Північної Америки, надихала неймовірна краса її природи. Так, наприклад, художник із Німеччини Альберт Бірштадт (1830-1902), який подався на захід із дослідницькою експедицією, просто малював те, що бачив. І все ж таки його великі полотна, що відтворюють Скелясті гори й долину Йо семіт, вражають завдяки саме цій реалістичній старанності й детальності.
Слайд 5

Перші люди, які потім поступово заселили території Північної Америки, з’явилися наприкінці льодовикового періоду – близько 15000 років тому. Перетинаючи вузьку смужку суходолу, що колись з’єднувала північно-східну Азію, із західним краєм Аляски, вони заселяли незаймані землі, що звільнялися від криги. Століття за століттями людей ставало усе більше. Вони зайняли всю Західну півкулю аж до Південної Америки. 6000 років тому з’явилася ще одна група й освоїла далеку північ – це були ескімоси.
Прибульці жили маленькими відособленими групами, й у кожної був свій особливий спосіб життя. Так виникла безліч «народів»...
Слайд 6
"Північна Америка" слайд 6
Одного разу в 985 році н.е. молодий поселенець, Б'ярні Херюльфсон, вирушив із своєю командою з Ісландії до Гренландії. Четвертого дня їхньої подорожі вітер затих, і корабель іфдносило течією на південь. Дрейфуючи у густому тумані, протягом багатьох днів вони не могли визначити місця свого розташування. Коли розвиднілося, вони побачили, що опинилися поблизу узбережжя низовинної землі, вкритої лісами, але не Гренландії, що була й гористою і вкрита кригою. Знову вирушивши на північ вони пропливли повз скелястий острів, укритий льодовиком. Б'ярні назвав його "Марним". Сильний чотириденний вітер дивним чином пригнав їхні кораблі до місця призначення, при чому дорогою вони побували-таки біля узбережжя Північної Америки! 
Слайд 7
"Північна Америка" слайд 7
Син Еріка Рудого був тим першовідкривачем Північної Америки, про якого збереглися записи. Підійшовши вперше до берега, Лейв скерувався на південь і побачив лісисті низовини, які він назвав Маркланд (Лісова земля) – зараз Нова Шотландія – а південніше ще більш родючі землі, де він знайшов удосталь ягід і риби. Лейв назвав цю придатну для оброблення землю Вінланд зе ґуд (Добра Винна земля). Ніхто не знає, де конкретно уздовж узбережжя Північної Америки лежить Вінланд (Винна земля), але багато хто з учених гадає, що вона розташована на півострові Кейп-Код.
Слайд 8
"Північна Америка" слайд 8
«Від гніву мешканців півночі, о Боже, нас порятуй!»
У 1003 році н.е. Лейв Ейріксон із командою з 35 чоловік вирушив на пошуки землі, яку за вісімнадцять років до цього побачив Б’ярні Херюльфсон. Вони знайшли скелясті, покриті кригою землі, які раніше побачив Б’ярні, й назвали їх Хелуланд (Валунна земля). Зійшовши на голий кам’янистий берег, Лейв сказав: «Ми домоглися більшого, ніж Бярні… принаймні, ми ступили на цю землю!» Земля, на якій вони стояли, була узбережжям півострова Лабрадор – вони відкрили Північну Америку. 

Презентація "Північна Америка" містить 33 слайди, на яких розкрита тема відкриття та дослідження Північної Америки. 
Презентація створена за матеріалами
науково-популярного видання
«Багатства нових континентів»
Ширлі Грінвей, Колін Гінсон.
Харків (серія «Великі першопрохідники»)



Залиште, будь ласка, свої коментарі.
Просимо, використовуючи матеріал, посилатися на джерело: http://miysvit.at.ua/load/prezentaciji/geografija/pivnichna_amerika/17-1-0-4.

Категорія: Географія | Додав: Мелодія | Теги: відкриття і дослідження Північної А, завантажити презентацію, географія (7 клас), презентація, материки, Північна Америка
Переглядів: 11539 | Завантажень: 1446 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.7/13
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz